Volejbal Modřany – TJ Lokomotiva Česká Lípa 3:0, 3:1
Hned po hororovém pátku 13tého se Modřanský válec sešel k domácímu utkání s posledním celkem tabulky – mužstvem TJ Lokomotiva Česká Lípa. Pro domácí tým šlo už o sedmý víkend v řadě, kdy se snažil přidat body do tabulky druhé národní ligy. Při pohledu na tuto tabulku před zápasem byl náš úkol jasný – získat rychle 6bodů a jít zapít vítězství.

Do prvního zápasu vlétla šestice Bystro x Žum, Peťa x Ziki, Peter x Mazy. Na lavičce vše bedlivě sledoval kouč Horác, ke střídání byli připraveni Plavec, Kudla a Vilík. Soupeř nám od začátku dokazoval, proč se v tabulce nachází v místech, kde se nachází. Jeho časté chyby v útoku a na servisu nám bez větší námahy přinesly ovoce v podobě prvního získaného setu se skóre 25:18. Druhý set se nesl ve znamení prvního, skončil dokonce s houskou – 25:12. Abychom snad ve třetím setu nepolevili, či dokonce něco nevypustili, rozhodl se Peter na začátku třetího dějství darovat soupeři pár bodů, abychom se hecli a dotahovali. Teprve při skóre 0:7 jsme otočili, technický time-out za stavu 8:2 pro soupeře však nevypadal zrovna růžově. Postupně jsme se však dostali do provozní teploty, a nakonec i takto bídně rozehraný set dotáhli do vítězné koncovky 26:24. První tři body doma!

O pauze se s námi rozloučil Ziki, který musel odjet kvůli rodinným povinnostem.

Do druhého zápasu tedy nastoupila šestka Bystro x Kudla, Peťa x Plavec, Peter x Vilík. První set nám opět víceméně daroval soupeř. Tato skutečnost nás evidentně dost uspokojila, neboť jsme přepli na mód „ono se to uhraje samo“. Bohužel však neuhrálo. Soupeř začal hrát něco jako volejbal, což nás dost překvapilo. Druhý set jsme s notnou dávkou štěstí vyhráli v koncovce. Třetí jsme naopak s notnou dávkou smůli v koncovce ztratili. Čtvrtý set, který rozhoval o zisku plného počtu bodů, se taktéž rozhodoval v koncovce, především však vinnou naší nedisciplinovanosti a nekoncentrace. Naštěstí jsme za stavu 24:24 dokázali na 2 balony zapnout, a získat tak plný počet bodů.

Po 13 zápasech má na svém kontě Modřanský válec celkem 24 bodů, a patří nám spolu s Netolicemi třetí/čtvrté místo. Příští víkend je konečně první volno, další zápas nás tedy čeká až 28.11. na půdě šestého týmu M2A – USK Slavia Plzeň.

Autor článku: Jan Holakovský (Plavec)