Volejbal Modřany – VK PRASYL Mladá Boleslav 1:3 (19,-30,-23,-22) 0:3 (-19,-21,-24)
K dalším zápasům druholigové soutěže zajížděl modřanský válec na horkou půdu týmu z města nejslavnější české automobilky Mladé Boleslavi. Modřanští chtěli v těchto duelech navázat na povedený úvod soutěže a chtěli se také pokusit vyloupit nějaké ty body i z boleslavského svatostánku. Bohužel tato krádež se tentokrát nepodařila.

Jako již tradičně u výjezdu na venkovní zápasy bylo místo sběru hráčů stanoveno v nejslavnější restauraci s rychlým občerstvením na Černém Mostě. Všichni hráči modřanského válce dorazili na sraz s dostatečným časovým předstihem, aby mohli potěšit svá vypracovaná těla nějakou tou lehce stravitelnou snídání a nakoupit do „Kudlabusu“ dostatečné množství životabudiče v podobě kávy.

Do haly v Mladé Boleslavi dorazili modřanští po klidné cestě včas, takže před zápasem nic nebránilo kvalitní a poctivé rozcvičce. Do prvního zápasu nastoupil modřanský válec v následující sestavě : náhra - Bystro, účko – Žum, blok – Jasánek, Plavec, smeč – Mazy, Sagy. V nezvykle přeplněném čtverečku se mačkali Ziky, Kudla a Vilík. První set zastihl tým z hlavního města v herní pohodě, kterou jsme zúročili v poklidné vítězství 25:19. Od druhého setu se na palubovce rozpoutala očekávaná volejbalové bitva. Ve vypjaté koncovce druhého setu nedokázalo modřanské soukolí využít několika setbolů a bohužel jsme set (a tedy i možnost připsat si do tabulky minimálně 1 bod) ztratili v poměru 30:32. Koncovky byly, jak se ukázalo i v dalších 2 setech (23:25, 22:25) v tomto zápase pro nás zakleté, a proto zápas skončil porážkou Modřan 1:3. Modřanský válec rozhodně nepodal v tomto zápase špatný výkon, ale soupeř prokázal v rozhodujících okamžicích větší klid a zkušenosti.

Přestávku mezi zápasy jsme strávili v místní oblíbené restauraci, kde jsme doplnili ztracenou energii kvalitním obědem (opět lehká sportovní strava jako například moravský vrabec se zelím a knedlíkem samozřejmě pořádně spláchnutý pivem) a přesunuli jsme se zpět do dějiště druhého zápasu.

Po taktické poradě v šatně byla na palubovku do druhého zápasu vypuštěna následující zahajovací sestava : náhra – Bystro, účko – Kudla, blok – Ziky, Jasánek, smeč – Vilík, Sagy. První 2 sety jsme bohužel nebyli schopní najít recept na dobrou hru soupeře v poli i na útoku a sami jsme se dopouštěli sérií nevynucených chyb, kterým nezabránila ani střídání v sestavě. Sety jsme ztratili poměrně hladce 19:25 a 21:25. Do třetího setu nastoupil modřanský válec s velkým odhodláním ještě se poprat o vítězství. Od začátku setu jsme zatlačili soupeře servisem a poctivou ztrátou jsme si do koncovky drželi příjemné vedení. Bohužel v samotné koncovce jsme opět nedokázali udržet nastavené tempo a set jsme ztratili nejtěsnějším rozdílem 24:26. Ani v tomto zápase jsme si díky prohře 0:3 nedokázali do tabulky připsat žádný bod a z Mladé Boleslavi jsme tedy odjížděli s prázdnou.

V dalším kole druholigové soutěže zavítá 14. listopadu na palubovku Falcon arény soupeř z České Lípy. V těchto zápasech se pokusíme napravit dojem z výsledkově nepodařené soboty v Mladé Boleslavi a budeme se snažit opět chytit vítěznou vlnu, která by nám dala potřebný klid do dalšího průběhu sezony.

Tímto tedy zveme všechny příznivce modřanského válce, aby neváhali využít své permanentky a pokusili se po dlouhé době opět zaplnit skyboxy Falcon arény a vytvořili tak bouřlivé prostředí, které požene modřanské volejbalisty k dalším vytouženým bodům.

Autor článku: Jan Bysterský (Bystro)