Modřany - SCM-ČVS-KTI (3:2)
Sraz před jízdou proběhl tradičně na „čerňáku u mekáče“ a s úderem osmé hodiny jsme vyrazili směr Liberec. Na 17. kilometru dálnice na Mladou Boleslav jsme zadrželi dech a půlky, neb se vybavili vzpomínky na cestu do Jablonce, kde nám právě v tomto inkriminovaném místě odešel „Kudlavan“ do věčných lovišť a my horko těžko stíhali první zápas.

Tentokráte však vše proběhlo v pořádku a my se stihli před zápasem i rozcvičit.

První set byl vyrovnaný až do stavu 16:16, pak přišel na podání soupeřův univerzál, a nám se nepodařilo skórovat ani bod. Dokázali jsme, i když ne ideálně, i přijmout, ale z následného těžkého útoku do připravené obrany jsme nedokázali vygenerovat ztrátu.

V pauze mezi sety jsme se oklepali z teto studené sprchy trenér udělil několik taktických pokynů. Mezi ně patřila zpřesněná hra na přihrávce a nekaženi servisu, neboť někteří hráči soupeře měli na přihrávce očividnou slabinu. Diky dodržení nově nastolené taktiky se nám povedlo, že souper neodskočil na větší bodový odstup; nevytvořil si tak bodový polštář, aby začal riskovat a útočit bez zábran. V závěrečné třetině setu pak souper začal chybovat na útoku, čehož jsme dokázali využít a druhý set tak pro sebe urvat.

Třetí set měl velice obdobný průběh. Souper v něm postupně vystřídal prakticky všechny hráče na hřišti, ale výsledek setu již nezvrátil.

Posíleni jistotou bodu, a vidinou dalších dvou na dosah, jsme nastoupili do čtvrtého setu. Soupeř se však nedal a rozhodl se utkání zdramatizovat. V tom jsme mu zdatně pomáhali občasnou impotencí na útoku, např. nesložení na jednoblok, a také „nádhernými“ zákroky v poli, nad kterými zůstával rozum stát. Trenér dělal vše, co mohl, točil se sestavou jak divý (na zápase 6 hráčů + trenér, co měl bolístku a tak se rozhodl nezasahovat), bral timy a vůbec tvrdil muziku, ale marná snaha. Vše se tak mělo rozhodnout v tie-breaku.

Ve zkrácené hře nejdříve oba týmy zůstávali v bodovém kontaktu, avšak po otočení stran jsme pozornou obranou, umístěným podáním a útoku, co škodil, dokázali získat několikabodový odskok. Koncovku dokázal ještě soupeř zdramatizovat, když se dokázal dotáhnout až na 13:14, avšak za příslovečných pět minut dvanáct tým Modřan po předchozím trápení skóroval a vybojoval přidaný, a do budoucna jistě důležitý, bod do tabulky.

Sestava: n: Bystro, u: Žumík, b: Ziky, Plavec, s: Sagi, Mazy; trenér: Peťa

Autor článku: Lukáš Mazánek (Mazy)