Volejbal Modřany – VK Slovan Chabařovice
Po obrovskom úspechu v prvom dvoj zápase proti SK Dansport Praha minulý týždeň sa na jubilejné 150 výročie dňa, kedy si pán John Hyatts patentoval biliardovú guľu (10.10.1965 pozn. autora) zišiel Modřanský valec s družstvom VK Slovan Chabařovice. Od začiatku bolo jasné, že to bude pamätný zápas, a že súperi si veru nič nedarujú. Na to čo však prišlo nemohol byť nikto z nás pripravený...

Na úvod musíme povedať, že náš mančaft stále nie je v optimálnom zložení. Na prvý zápas sme nastupovali v počte osem, čo nie je počet pre volejbal ideálny, ale je dostatočný. Dirigentom našej hry z lavičky bol už tradične Horác. Do prvého zápasu sme nastupovali vo víťaznej zostave z prvého dvojzápasu. Verili sme, že overený recept bude fungovať aj na ďalšieho súpera. A v prvom sete to platilo dokonale. Súper sme zaskočili výbornou nátlakovou hrou, kedy nám celý tým šlapal ako hodinky. Prihrávači prihrávali, smečiari smečovali a nahrávač nahrával. Dalo by sa povedať priam ideálna kombinácia. Prvý set sme teda pomerne s prehľadom vyhrali. Bohužiaľ idylka netrvala dlho. Z nepochopiteľných dôvodov začal súper hrať lepšie ako v prvom sete. To znamenalo, že začal klásť odpor. Musím povedať, že mňa osobne to zaskočilo, že rovno nezložil zbrane. Na druhej strane náš tým začal zápasiť s lepším servisom a vystuženou obranou súpera. A ako čas pokračoval, začali sme tento zápas prehrávať. Druhý set aj tretí set sme prehrali, aj napriek Horácovým technickým manévrom na lavičke. Potom prišiel set štvrtý. No v skratke, ten sme prehrali tiež a prvý zápas teda 3:1.

Počas prestávky sme celú vec prebrali a rozhodli sme sa, že druhý zápas vyhráme. Posilnený Kudlovou výbornou polievkou a poniektorý aj víťazstvom v šípkach sme v odhodlane nastúpili na druhý zápas. Tu musím trošku kriticky spomenúť, že si chalani zjavne sebecky zvolili za kapitána nováčika súťaže, mňa. Sebecky preto, lebo všetci vieme čo nové kapitánstvo znamená pre Žumov rodinný rozpočet. Poviem len, že Vianoce budú bohaté. Aj napriek nášmu odhodlaniu sa ani druhý zápas nevyvíjal v náš prospech. Prvé dva sety sme prehrali, ani sme nevedeli ako. Podozrievame lokálne porušenie časopriestoru. Medzi druhým a tretím setom spravil opäť Horác taktickú rošádu. A ukázalo sa, že rošádu hodnú Napoleona (v tých dobrých rokoch samozrejme). Tretie dejstvo sme ovládli a na súperovi bolo vidno, že sa strach a hrôza pomaly vkrádajú, do ich dovtedy neohrozených duší. Nabudený sme vleteli do štvrtého setu a rúbali sme hlava nehlava. Hoci sme mali ešte v polovici setu sľubný náskok, prebačovali sme ho a koncovková dráma bola na spadnutie. Dráma nakoniec aj prišla, no inak ako by ste si vy, milí čitatelia, alebo my, aktéri, mysleli. Súperovi prišiel v posledných momentoch setu na záchranu rytier v bielej zbroji. Presnejšie rytier v bielo-čiernej zbroji, ktorý navyše trúbil do útoku. Proti jeho výpadom sme boli bezmocný a hoci boli zjavne úplne pomýlené. Celá hala bola rozhorčená a najviac my, hráči. V koncovke štvrtého setu nám boli neprávom odobraté minimálne tri body, ktoré dostal súper. Preto niet divu, že sme štvrtý set prehrali tesne 22:25. Smutný koniec, ale tak to už s tragédiami býva.

Z oboch prehier sme sa poučili, neprávosti hodili za hlavu, a ideme ďalej. Ďalšie kolo máme prvý krát túto sezónu vonku. Dúfame, že sa nám podarí vyplieniť svätostánok oddielu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou a odnesieme si od nich poklad v podobe šiestich bodov. Držte nám palce a my budeme čerpať z Vašej podpory silu.

Výsledky:1:3 (19,-16,-18,-23), 1:3 (-19,-22,18,-22)

Sestava 1. zápas:Bystro, Sláva (Petőfi), Plavec, Jasánek, Mazy, Žum,

Sestava 2. zápas:Bystro, Plavec, Jasánek, Mazy, Žum (Sláva), Petőfi

Autor článku: Zahraniční dopisovatel Peter Gyurovszky(Petőfi)