TJ Spartak Modřany - Turnov (0:3; 0:3)
Dne 15.2. nastoupil celek Spartak Modřany (dále jen SM) proti TJ Zikuda Tutnov. Naši borci vstoupili na dvorec v 9:00 místního času. Hned u vstupu jsme byli informování správcem budovy, že si na nás bude dávat pozor, jelikož volejbalisti jsou ta největší verbež, kterou nemají Turnovští domorodci v lásce. Žuma tato slova natolik rozlítila, že na místní toaletě namíchal koktej, který málem rozpustil všechen porcelán Jihočeské keramiky Bechyně (dále jen Jika) v okruhu dvaceti centimetrů.

Po kvalitní rozcvičce dali rozhodčí pokyn, jež signalizoval začátek utkání. SM nastoupil v sestavě Bystro, Kudla, Zajoch, Horác, Mazy, Žum bez libresa. Našim vstup do zápasu vůbec nevyšel, jistou roli v tom hrála i budova, v níž se zápas odehrál. Modřanští, jak každý správný fanda Spartaku ví, nejsou zvyklí hrát v hale, nýbrž bahníčko, kde se rádi tito kanci z Prahy 4 vyřádí, má parametry poctivé tělocvičny. První set skončil 25:17 ve prospěch domácích.

V druhém setu jsme se bohužel nezvládli chytit, proběhlo několik střídání, která ovšem nezvrátila průběh setu, jenž skončil 25:22 pro Turnov. Třetí set to vypadalo s borci bledě a nakonec to s nimi skončilo hnědě 25:15. Smutnou náladu po prohraném prvním setu modřanským alespoň trochu spravila návštěva místního lokálu, kde obsluhovala překrásná místní servírka připomínající norskou Pokahontas.

Po nezbytné občerstvovací pauze zatroubili sudí a bylo zahájeno druhé utkání. Zápas nezačal dobře, válec prohrál v poměru 25:18. V druhém setu se naši už trochu chytli, na čemž měl i jistý podíl náš kouč Petr Vaněk, který rovněž v premiéře startoval za náš celek. V koncovce druhého setu se modřanští rozehráli, bohužel to nestačilo a prohráli 25:23. Třetí set jsme měli na dosah, vystřídalo se, na bombu šel místo Žuma Kapi, jež strojově vymetal bloky. Naneštěstí se nám moc nedařilo z doskoku, což bylo dosti znát. Závěr setu byl napínavý, kouč se snažil seč mohl. Geniálně promyšlenými timeouty pomáhal modřanským. Štěstí se ovšem k našim otočilo bokem a po boji jsme prohráli 27:25

Nezbývá, než se soustředit na další zápas jež se odehraje 22.2. v Modřanské Falcon aréně, kde očekáváme pěknou domácí kulisu a doufat, že si s námi Petr Vaněk ještě někdy, po tom co viděl, bude chtít zahrát zápas.

Na závěr nezbývá, než držet hochům prsty a povzbudit je modřanskou hymnou, kterou jistě všichni znají. Namátkou připomenu pátou sloku.