Spartak Modřany A - Malá Skála (3:1; 3:0)
Sobota 9.3.2013 byla pro naší domácí Falcon arénu dnem volejbalového svátku. Nejen, že se nám podařilo 2x vyhrát bez ztráty bodu, ale navíc se pod naší střechou odehrál v mezičase i dvojzápas juniorské první ligy dívek.

Někteří naši borci, kteří se evidentně nemohli dočkat až uvidí mladé juniorky, dorazili před brány Falcon arény již v 8:35 a nedočkavě zde přešlapovali. Vypadalo to, že tentokrát dojde i na kvalitní předzápasovou rozcvičku. Toto zdání však vzalo velmi rychle za své v okamžiku, kdy se otevřela klubovna a začalo se podávat sňídaňové menu doplňěné o ohnivou vodu z třináctého Karlovarského pramene tedy o Becherovku. Další vlna dorazila již tradičně na poslední chvíli. Po krátké přípravě Falcon arény již nic nebránilo začátku utkání.

Do prvního setu nastoupil na náhru Bystro, blok obstaral Horác se Zajochem, na bombě děsil soupeře Sláva s Vilíkem, na post účka nastoupil Kudla a příjem obstarával Kolouch. Začátek setu nepřinesl žádné překvapení jelikož jsme jako vždy začínalí hrát od stavu 6:1. Nikoho tedy nepřekvapí první technický timeout se stavem 8:4. Soupeř si celý první set obstojně držel vedení až do stavu 19:15, kdy se nám konečně podařilo pořádně zaútočit a Malá Skála udělala několik chyb na příjmu. První set jsme vyhráli 25:22.

Do druhého setu nastoupila stejná sestava jako do prvního. Ovšem i tentokrát se začátek opakoval jako přes kopírák a do technického tajmu jsme šli za stavu 8:4 pro soupeře. Náskok se nám ale díky chybám soupeře na příjmu a v poli postupně podařilo dotáhnout. Začal nám dokonce fungovat i útok po kůlech a z doskoku. Několikrát byl k vidění i útok z pajpu. Druhý set jsme vyhráli 25:20.

Třetí set pro nás začal překvapivě dobře. To nám ale moc dlouho nevydrželo a po chybách především na útoku a příjmu jsme tento set prohráli. Nepomohlo tomu ani střídání ani tajmy a výsledek byl 25:18 pro soupeře.

Čtvrtý set byl již kompletně v naší režii, soupeř nebyl schopný přihrát a když se jim to náhodou povedlo naše bloky jim velmi úspěšně bránili v přendání balonu přes síť. Tento set jsme vyhráli poměrně hladce 25:16

V mezizápasové pauze následovala hojná konzumace pivního moku, krevetového rumu, guláše a klobás v útrobách naší Falcon arény. Toto vše se odehrávalo za velmi hlasitého hudebního doprovodu. Soupeř tedy již věděl, že druhý zápas prostě nemůže vyhrát :-)

Do druhého zápasu najel Modřanský válec ve složení Bystro, Zajoch, Tury, Závin, Žum, Ondra a Kolouch. Soupeř měl opět problém s přítahem a hrou v poli. Nám se dařil příjem i útok a tím pádem o výsledku zápasu bylo jasně rozhodnuto.

Do třetího setu jsme vystřídali Závina za Péťu a za mocného povzbuzování značně podnapilé lavičky i tento set dotáhli do vítězného konce.

Po zápase následovalo mohutné zapíjení Kudlových zásnub. Proudem tekla nejen Becherovka, ale především pivo. Během chvíle tak Horácův prohraný sud byl prázdný, což se ovšem nedalo říct o umyvadle ve sprchách :-)

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)