TJ Spartak Modřany A – TJ Netolice 1892 (0:3, 3:2)
Po ne příliš vydařeném dvojzápase s Pragovkou se sešli Modřanští borci plni odhodlání vybojovat cenné body do druholigové tabulky proti ambicióznímu soupeři z jihočeských Netolic. Ráno stanovené cíle zněly jednoznačně, vybojovat dvě vítězství a upevnit si tak pozici v klidné první polovině tabulky a nemuset se zabývat ohrožením sestupu. Díky letos výjimečně vyrovnané tabulce se musejí mít na pozoru i v třetím trimestru soutěže týmy až do 4. místa, jelikož je od sestupu dělí pouze několik málo bodů.

Do prvního zápasu Modřany nastoupili po velice krátké, zato intenzivní rozcvičce v sestavě: nahrávka – již tradiční opora Bystro, smečaři – Sláva a Žumík, blokaři - Tury a Zajoch, universál - Kudla a na postu libera se poprvé v sezoně objevil překvapivě nejen pro soupeře ale i pro hrstku příchozích diváků (jedna paní nevím ke komu patřila) Ondra. Na pozici trenéra se zcela logicky nominoval Horác.

Hned od začátku zápasu bylo na soupeři vidět mnohem větší herní nadšení a chuť získávat body. Soupeř byl prostě všude. V poli chytil skoro vše a vzhledem ke smečařské potenci kůlových hráčů Modřan se zápas velice rychle obracel v jeho prospěch. Postupem času se k perfektní obraně v poli soupeře přidala ještě obrana na síti a tím definitivně znechutil Modřanským sobotní dopoledne. Poté co Kudla přidal pár balistických střel typu vzduch – vzduch přímo do žebřin Falcon arény a Péťa po svém krátkém pobytu na hřišti přidal perfektní samozranění v podobě výronu kotníku, bylo o dopoledním výsledku takřka rozhodnuto.

Do třetího setu jsme udělali několik změn. Na postu smečaře se představil krátce Zajoch, na postu blokaře Horác a ostrostřelce Kudlu vystřídal na postu universála Žumík. Nálada v týmu se výrazně zvedla, přinejmenším na pět prvních míčů setu. Pak se ukázalo, že Netolice si přivezli prostě lepší formu, které Modřanští nedokázali konkurovat a byli tak za necelých 75 minut vyprovázeni z palubovky po výsledku 3:0 (-19,-16,-19).

Během mezizápasové pauzy byly povolány posily z řad skončivších hráčů, vzhledem k počtu, který nás po zranění Péťova kotníku a Kudlovu odstoupení kvůli údajné nepřítomnosti formy. Naštěstí hráči z řad záložních dorazili. Takže se divačka ve Falkon aréně mohla těšit na legendárního Pompeho a od 2. setu i na hubeňoura Koloucha.

Po tradičně krátké rozcvičce se Modřanští představili, jak již bylo avizováno v pozměněné sestavě posílené o hráče s již rozvázanými smlouvami ale ochotné v krajním případě vypomoci. Sestava vypadala takto: nahrávka – Bystro, smeč – Pompe, Žumík, blok – Horác, Zajoch, universál - Ondra, libero – Kolouch a na pozici trenéra a statistika se představil superhrdina Tomáš Kudláček.

Na Modřanských bylo vidět od prvních balónů odpoledního zápasu nadšení a odhodlání jít za vítězstvím, ale na výsledek to nemělo velký vliv. Netolice se představily v podobné formě, jako v dopoledním duelu a nezměnily to ani pompézní kolíky Pompeho na soupeřovu polovinu. Záhy již Modřanští prohrávali 2:0 na sety a vidina výhry se zdála být čím dál tím vzdálenější. Ve třetím setu však Modřanští zmobilizovali zbytek svých sil a podařilo se jim díky několika dobrým obraným zákrokům na síti a sérii tvrdých a přesných servisům set získat na svoji stranu. Nutno podotknout, že jejich hra byla v těchto okamžicích velice precizně dirigována pestrou hrou nahravače Bystra, na němž se projevila jeho dlouhodobá poctivá a zarputilá tréninková příprava. Ve čtvrtém setu se k tomu přidala bezchybná a velice tvrdá útočná hra universála Ondry, obrat byl v tu chvíli takřka na spadnutí. Modřanským se podařilo vyrovnat poměr setů. Pátá sada už měla poměrně jasný průběh a tak si Modřanští na závěr dlouhého dne přeci jen za jásotu divačky připsali alespoň jedno vítězství 3:2 (-21,-23,14,23,10). O zlepšeném výkonu v druhém zápase vypovídají i přiložené poznámky nového statistika Kudly.

Přestože se Modřany utkaly s velice silným týmem, dokázali jejich borci urvat jedno vítězství. Divák si přišel v druhém zápase na své a pozice v první polovině tabulky byla zachována. Nicméně boj o udržení v druhé lize pokračuje a Modřanský válec se tak nesmí nikdy zastavit…

Autor článku: Tomáš Mužík (Žumík)

A na závěr trochu statistiky:

Statistika je z celého druhého zápasu. Za zmínku stojí Žumovo podání, kde se mu podařilo dát 4 esa + jedno neuznané.