Spartak Modřany A - Jablonec (0:3; 1:3)
Modřanskému válci se na sněhu moc nedařilo! Letošní první zápas jsme ostudně prohráli s Jabloncem. O průběhu zápasu se dočtete ve famózním článku od Slávy.

První letošní zápas odehrál náš celek na půdě TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Do Jablonce vyrazil tým v počtu 11 osob. Původně měla vycestovat do Jablonce i naše velká úderná síla v podobě Tomáše Vildy. Tomu ovšem jeho zranění kolene, které si přivodil při vhazování hlasovacího lístku do volební urny, neumožnilo do zápasu nastoupit.

Po nezbytném rozcvičení za hudebního doprovodu nastoupil na plac náš tým v sestavě: Bystro, Horác, Zajoch, Kudla, Sláva, Závin a na liberu Kolouch. Delší herní pauza se na výkonu našeho týmu dosti projevila. Začátek prvního setu byl vyrovnaný. Bohužel nám již tradičně dělal velký problém příjem. Soupeř toho využil a vytvořil si náskok, který jsme marně doháněli. První set nakonec skončil 25:22 ve prospěch Jablonce.

V mírně změněné sestavě naše šestka vlítla do druhého setu. Ani ve druhém setu se naší hru nepovedlo zpřesnit a vyvarovat se chyb bylo těžší než odstranit psí výkaly z podrážek vojenských kanad BW vzor 2007. Nedařilo se nám přitlačit na útoku a soupeř nás válcoval svým podáním. Velký bodový odskok získal Jablonec sérií vynikajících skákaných a pro nás nechytatelných plachtících servisů. Modřanský volejbal byl tragičtější než zpravodajství na TV Nova. Pohled to byl opravdu strašný a z našeho výkonu by slzely oči kdejakému sportovnímu odborníkovi. Snaha něco změnit vyústila v masivní střídání, jež ovšem vývoj setu nezvrátilo a podlehli jsme ostudných 25:16.

Třetí set naštěstí už nebyl tak hororový, přesto jsme podlehli 25:22 a první zápas prohráli bez zisku jediného setu.

V druhém zápasu jsme změnili sestavu a trošku zariskovali, když na post smečaře nastoupil náš grandiózní blokař Zajoch, kterého zastoupil na jeho postu vynikající mladík jménem Martin Turský. Start prvního setu byl vlažný a modřanským se vůbec nepovedl. Proběhlo několik střídání, které lehce oživili naši hru, avšak prohře o 11 bodů jsme neutekli.

Postupně se hra Spartaku začala zlepšovat a Zajoch na postu smečaře připisoval jeden bod za druhým. Hra v poli ještě trochu pokulhávala a podle našeho libera Kopáče jsme se na hřišti chovali jak stádo splašených zeber při požáru buše.

Druhý set skončil 25:19 pro domácí. Kvalita herního projevu Modřan měla stoupající tendenci, podařilo se zpřesnit příjem a přidat pár bodíku v obraně a útoku. Modřanští ukázali, že umějí podat i obstojný sportovní výkon a vybojovali si třetí set v poměru 25:22.

Čtvrtý set už nabídl divákům koukatelný volejbal a oba celky sváděli vyrovnaný boj. Koncovka setu nabídla dramatickou podívanou. Dva sporné balony v závěru utkání odpískal rozhodčí ve prospěch domácích. Naši marně protestovali proti výrokům sudích a se svými stížnostmi dopadli jako Tokio Okamura. Rozjetý modřanský tým to nahryzlo a ten podlehl 25:22. Po ukončení zápasu v našem celku emoce jen vřeli. Nashromážděný tlak uvolňovali někteří naši hráči destrukcí okolí. A aby toho nebylo málo, rozběhla se i nesmyslná hádka plná ošklivých a nepěkných slovíček.

Osobně věřím, že další zápasy sezóny budou volejbalovější a Modřany obnoví zašlou slávu svého pověstného válce a urvou nějakou tu výhru. Další zápas odehraje náš celek 19.1. 2013 proti Chabařovicím a doufejme, že naši borci ovoní domácí halu vítězstvím.

Autor článku: Michal Slavíček (Sláva)