Spartak Modřany A – TJ Sokol Malá Skála (3:0,2:3)

Poslední listopadový víkend se modřanští vydali k dvojzápasu do Malé Skály. Podle tabulky a předchozích výsledků se mělo jednat o jednoduché zápasy, jelikož borci z Malé Skály marně čekali na vítězství od začátku sezóny, ale opak byl pravdou. Domácí bojovali a dělali problémy.

I přes zmatky při odjezdu v podobě zapomenutých dresů pro novou tvář Turyho, se podařilo do haly dostat včas a „precizně“ se rozcvičit. Už rozsmečování napovídalo, že domácí jsou nahecovaní, zatímco my jsme se na síti prali sami se sebou. Modřany nastoupili v této sestavě: Bystro na náhře, Kudla na účku, Kapi s Vilíkem na bombě, Tury s Horácem na bloku a na liberu Závin. Na lavičce zůstali Žumík s Kopáčem. První míče jsme se prali s příjmem a poměrně tmavou halou. Domácí si udělali náskok, ale neunesli tlak v koncovce a po šňůře 5 bodů se sesypali. První set jsme vyhráli 25:22. Druhý set měl opačný průběh. Servisem jsme nedali domácím šanci na nějakou kloudnou akci a do prvního technického time-outu se šlo za stavu 8:1. Tento náskok jsme bezpečně udrželi do konce, 25:11. Třetí set měl podobný průběh jako set první. Opět jsme celou dobu dotahovali, ale v koncovce jsme soupeře opět zlomili. Třetí set 25:21 a výhra 3:0.

Pauzu mezi zápasy jsme si zpříjemnili v místní kantýně gulášem a „jonťákama“ ze Svijan.

Už při rozcvičce před druhým utkáním nám bylo jasné, že další prohra, už dvanáctá v řadě, soupeře nepoložila. Domácí do toho při rozsmečování řezali hlava nehlava. Do druhého zápasu nastoupila lehce pozměněná sestava. Na náhře stále Bystro, ranař Kudla na účku, dvě věže Tury a Horác na bloku a na liberu opět Závin. Změna nastala na postech smečařů, kde nastoupil Žumík s Kopáčem. Na lavičce tedy zůstali Kapi s Vilíkem. Hned v prvním setu se nám podařilo několikrát ubránit a bylo z toho vedení 11:2. Bohužel jsme ho prohospodařili a „věnovali“ jsme domácím první set poměrem 23:25. Ve druhém setu jsme se museli vypořádat s ne příliš sportovními výkřiky, které se ozývaly z publika. Někteří z nás to neunesli a poslali podání skoro do diváků. Nicméně set byl vyrovnaný a rozhodla koncovka, kterou jsme zvládli lépe a vyhráli 25:22. Ve třetím setu nám ujel vlak hned na začátku setu a manko už jsme nedokázali stáhnout. Domácí třetí set získali poměrem 25:16 a byli hodně blízko první letošní výhře. Ale do čtvrtého setu nastoupili jiní modřanští než do předchozích setů a soupeře smázli 25:17. Rozhodovat musel tedy tie-break. Úvod nám vyšel, ale slibné vedení 5:1 se postupem času ztenčovalo. Za stavu 13:12 ve prospěch Modřan pomohla domácím při podání páska a bylo z toho eso. To nás položilo a nedokázali jsme se z toho dostat. Malá Skála tedy vyhrála první zápas v sezóně 3:2.

Do tabulky jsme si tedy připsali 4 body. Bohužel byla přerušena sedmi zápasová série výher, kterou však můžeme začít napodobovat příští víkend doma s Mladou Boleslaví.

Autor článku: Martin Turský (Tury)

001.JPG 002.JPG 003.JPG 004.JPG 005.JPG 006.JPG 007.JPG 009.JPG 011.JPG 012.JPG 013.JPG 017.JPG 019.JPG 020.JPG 021.JPG 022.JPG 024.JPG 027.JPG 029.JPG 030.JPG 031.JPG 032.JPG 040.JPG 041.JPG 042.JPG 044.JPG 045.JPG 047.JPG 049.JPG 050.JPG 051.JPG 052.JPG 053.JPG 054.JPG 055.JPG 056.JPG 057.JPG 058.JPG 059.JPG 060.JPG 061.JPG