Spartak Modřany A – Zikuda Turnov (3:0,3:0)

Druhý listopadový víkend změřili borci z Modřan své síly s nováčkem soutěže z Turnova. Pohled na tabulku ukazoval, že se nebude jednat o žádný snadný zápas, jelikož soupeř se držel v tabulce nadupané druhé ligy velmi vysoko s 6 vítězstvími a 4 porážkami. Hráči Modřan šli do zápasů s touhou potvrdit zlepšující se formu z posledních týdnů a rozšířit prozatímní sérii 3 vítězství v řadě.

Po „pínařských“ hodech z minulého týdne, kdy více než polovina hráčů Modřan byla za svůj pozdní příchod do haly odměněna další drobnou pokutou do klubové kasy, si tentokrát borci od řeky Vltavy dali pozor a až na jednu výjimku přišli včas. Předzápasová příprava Falcon arény tedy proběhla v klidu a po nezbytném doplnění tekutin v podobě tradiční kávičky a v poslední době ještě tradičnější Becherovky se mohlo vyrazit na plac.

Rozcvička před prvním zápasem již podle nahecovanosti a razance úderů borců na obou stranách naznačovala, že se bude hrát opravdu pěkný sport. Modřany nastoupily do zápasu v této sestavě: dispečer nahrávek Bystro, vystavitelé stopek na síti Horác a Peťa, kůlová kladiva Vilík a Pompe, roli libera ztvárnil v tomto představení Kolouch a na univerzálu hrál mistr ladných pohybů Kudla. Ve čtverečku byli připraveni: Ondra, Sláva, Žumík a Kapi. Již od úvodních výměn bylo jasné, že zápas bude velmi vyrovnaný. Soupeř z Turnova hrál rychlou hru, která svědčila především jejich univerzálovi, jehož útoky i servis byly pro modřanské soukolí po celý zápas velkou hrozbou. Domácí celek se ale nechtěl nechat zahanbit a předváděl soupeři, že v tomto zápase rozhodně nemá v úmyslu ztratit body. Dařila se hra středem sítě, smečaři z hlavního kůlu zodpovědně připisovali body a po pomalejším začátku se k velmi dobrému výkonu rozehrál náš univerzál Kudla. Dařila se i obrana na síti a dokonce jsme byli schopni i něco zvednout v poli a získat bodové balóny v náš prospěch. Příjemný překvapením alespoň pro mě bylo zjištění, že se po nějakém čase do hry modřanského týmu vrátila bojovnost, díky které jsme byli schopni zvládnout 3 vyrovnané koncovky (25:23,25:22,27:25) a ukončit tak zápas poměrem 3:0 na sety v náš prospěch.

Přestávku mezi zápasy zpříjemnilo sledování hokejového zápasu Česká republika – Rusko a samozřejmě tradiční oběd v podobě dovezené pizzy, u které nesmělo chybět dostatečné množství chmelového nápoje, a Becherovka opět tekla proudem.

Do druhého zápasu nastoupil modřanský tým s odhodláním urvat ve svůj prospěch další 3 body v pozměněné sestavě: nahrávka Bystro, blokaři Horác a Peťa, smečaři Sláva a Žumík na univerzálu hrál Ondra a libero Kolouch. V pozměněné sestavě nastoupil i náš soupeř z Turnova. V tomto případě se ale spíše jednalo o změnu vynucenou, jelikož jim na prvoligový zápase odjel univerzál, který byl v prvním zápase jejich nejvíce bodujícím hráčem. Samotný zápas měl podobný průběh jako dopoledne. Soupeř hrál houževnatě s chutí prát se o každý balon, ale hráči Modřan podali stejně jako v prvním zápase koncentrovaný výkon, který se přiblížil výkonům, jaké podával tento tým v minulé sezóně. Opět se dařil útok středem sítě, kde oba blokaři útočili s vysokou úspěšností, na smečařském postu podali dobrý výkon bulharský bijec Sláva a Žumík a na univerzálu se po dopoledním vystoupení Kudly nenechal zahanbit Ondra, který velmi dobře útočil z handy i doskoku. První set byl opět velmi vyrovnaný a dospěl až do koncovky, kterou modřanští získali ve svůj prospěch v poměru 28:26. Druhý set byl jasnou záležitostí Modřan a set skončil našim vítězstvím 25:18. Ve třetím setu za vedení 14:7 už jsme asi mysleli na pozápasové oslavy a polevili v koncentraci. Soupeř z Turnova toho okamžitě využil a set opět dospěl do vyrovnané koncovky. V té jsme prokázali více zkušeností a získali jí ve svůj prospěch v poměru 27:25. Celkově tedy borci z Modřan vyhráli i druhý zápas 3:0 na sety.

Do tabulky jsme si připsali dalších 6 bodů a natáhli sérii vítězství na 5 zápasů v řadě. Nesmíme ovšem usnout na vavřínech, jelikož se i přesto, že se nám daří v poslední době zápasy vyhrávat, vyskytuje v naší hře spousta chyb a hluchých míst, které musíme v tréninku a dalších zápasech postupně odstraňovat. Doufejme, že se nám podaří vést se na vítězné vlně i za 14 dní, kdy zajíždíme k dalším mistrovským zápasům do haly Malé Skály.

Autor článku: Jan Bysterský (Bystro)

img 023.JPG img 028.JPG img 029.JPG img 034.JPG img 035.JPG img 040.JPG img 041.JPG img 043.JPG img 044.JPG img 045.JPG img 046.JPG img 050.JPG img 051.JPG img 053.JPG img 055.JPG img 056.JPG img 059.JPG img 060.JPG img 065.JPG img 066.JPG img 067.JPG img 068.JPG img 069.JPG img 073.JPG img 074.JPG img 076.JPG img 080.JPG img 081.JPG img 084.JPG img 085.JPG img 087.JPG img 088.JPG img 089.JPG img 098.JPG img 100.JPG img 102.JPG img 106.JPG img 110.JPG img 111.JPG img 112.JPG img 113.JPG img 114.JPG img 115.JPG img 116.JPG img 118.JPG img 121.JPG img 124.JPG img 125.JPG img 126.JPG img 127.JPG img 129.JPG img 130.JPG img 131.JPG img 132.JPG img 136.JPG img 137.JPG img 138.JPG img 140.JPG img 141.JPG img 142.JPG img 143.JPG img 145.JPG img 146.JPG img 148.JPG