Spartak Modřany B - TJ Sokol Michle (0:3)
Spartak Modřany B nastoupil ve čtvrtek 11.10.2012 ke svému prvnímu zápasu v Mistrovství Prahy mužů 2012/2013. Los mlátičkám z Falcon arény přisoudil jako soupeře borce ze Sokola Michle. Jelikož to byl první zápas sezóny a ve složení Modřanského týmu došlo k řadě změn, nemohl jsem si nechat tento zápas ujít.

Po krátké rozcvičce se domácí hned na úvod pokusili rozhodit soupeře nedodáním zápisu. Tímto manévrem se jim podařilo posunout začátek zápasu bezmála o deset minut. Nicméně Modřanští jsou na takovéto akce zvyklí třeba ze Smíchova, kde se běžně hledá patnáct minut lajnovačka. Když nakonec zápis dorazil, nic již nebránilo začátku utkání. Za Modřany nastoupila základní šestka ve složení: Pene na náhře, Zdena s Indym na bloku, Kája na účku a na smeč šel Rado s Mazym.

Los přisoudil první podání domácím a tak hned první servis, který přeletěl síť, byl Mazym odpálen někam do pryč. Nevím, jestli je to prokletí Modřan, ale celý první set probíhal v duchu nepřihrajem, když přihrajem nenahrajem a když náhodou přihrajem a nahrajem tak je to rána od bloku pod nohy nebo v lepším případě pětimetrový aut. Na obranu Modřanských borců musím uznat, že v tělocvičně bylo opravdu poněkud šero a balon byl špatně vidět. Naštěstí soupeř měl dost podobné problémy a tak byl set poměrně vyrovnaný. Rozhodlo se až v koncovce, kdy Modřanům nevyšel příjem a pak se útočníci z poměrně dobré náhry 2x neprosadili.

Druhý set začal snad ještě hůř než ten první a domácí se rychle dostali do šestibodového vedení. Toto vedení se jim podařilo udržet zhruba do půlky setu, kdy se Modřanům začal dařit příjem a útočníci začali konečně skládat balony a připisovat body. V jednu chvíli se Modřanům dokonce povedl trhák do koncovky, když si po několika uhraných balonech udělali náskok 18:17. O toto vedení ale díky špatné hře v poli a neschopnosti složit balon velmi brzo přišli a prohráli 25:20.

Rád bych tu popsal i průběh třetího setu, ale po druhém setu jsem usoudil, že je čas jít spát. Každopádně podle výsledku 25:16 bych si dovolil předpovídat, že průběh byl dost podobný jako předchozí dva sety.

Každopádně Modřanský válec má vždy pomalejší rozjezd, což dokazují i výsledky Spartaku A ve druhé lize, ale jakmile se jednou tento válec rozjede tak je k nezastavení. Doufejme tedy, že se nám konečně začne dařit jak na příjmu, tak na útoku a ke konci soutěže se budeme pohybovat ve středu tabulky.

Autor článku: Tomáš Kudláček (Kudla)