VK Karlovarsko B - Volejbal Modřany (2:3; 2:3)
K dalším druholigovým zápasům zajížděli hráči „modřanského válce“ na horkou půdu do Karlových Varů, kde nás před bouřlivou diváckou kulisou přivítal domácí tým VK Karlovarsko B. Důležitost zápasů si borci z Modřan plně uvědomovali, a proto vyrazili k zápasům v rekordním počtu 13 hráčů. Z tohoto důvodu byl Kudlabus naplněn až po střechu a zároveň jsme byli nuceni vyslat na cestu i doprovodný vůz pilotovaný Pechym. Cestování v zimních měsících je nevyzpytatelné, a i tentokrát byla cesta dosti výživná, jelikož jak zpívá Jarek Nohavica v jedné ze svých legendárních písní : „silničáři byli překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice“. Do lázeňského města jsme naštěstí dorazili v pořádku a včas a mohli se tak již plně soustředit na zápasy.

Do prvního zápasu nastoupil „modřanský válec“ v následující zahajovací sestavě: N – Bystro, B – Zajoch, Horác, S -Sagy, Mazy, U – Žum, L – Pechy. Ve čtverečku byli připraveni Jedle, Vilík, Kudla, Plavec a Sláva. Do role trenéra byl pasován Jasánek. Úvod zápasu hráčům z hlavního města vyšel na výbornou a do druhého technického timeoutu jsme odcházeli v dobré náladě za výrazného vedení 16:10. Od tohoto okamžiku se ovšem herní pohoda na straně Modřan jako už poněkolikáté v této sezoně vytratila. Začali jsme se výrazně trápit na příjmu a zcela nepochopitelně i na servisu, který rozhodně nebyl hrán na hranici rizika. Karlovarsko tohoto našeho výpadku dokonale využilo a celkem v poklidu si došlo pro vítězství v prvním setu 25:22. V průběhu první poloviny druhého setu k výraznému zlepšení na straně Modřan nedošlo, a tak se na palubovku postupně dostali Vilík, Jedle, Kudla a Plavec. Změny v sestavě přinesly do hry „válce“ nový svěží vítr a druhý i třetí set jsme získali na svou stranu v poměru 25:21 a 25:17. Čtvrtý set byl ovšem bohužel zcela v režii Karlovarska, které pohodlně dokráčelo k vítězství 25:15 a srovnalo tak stav zápasu na 2:2 na sety. Prohru v tomto setu nebyl schopný ani přes využívání moderních technologií odvrátit nás stratég na trenérské lavičce Jasánek (usuzuji tak podle jeho nekonečného hledění do mobilního telefonu – asi se snažil na internetu vyhledat taktiku „jak znovu nakopnout rozbitý válec“). O přidělení bonusového bodu tak musel rozhodnout až tiebreak. V něm více klidu a touhy po vítězství prokázali modřanští borci, vyhráli ho 15:12 a připsali si tak do druholigové tabulky důležité vítězství a 2 body.

Do druhého zápasu jsme po krátké pauze nastoupili s touhou získat další vítězství v následující sestavě: N – Bystro, B – Zajoch, Plavec, S – Vilík, Mazy, U – Kudla, L – Pechy. Ve čtverečku byli připraveni Jedle, Mazy, Žum, Jasánek a Sláva. Po prvním zápase došlo u dirigentské taktovky na lavičce Modřan ke změně a tentokrát se jí chopil Horác. Bohužel v prvních dvou setech trápily „modřanský válec“ stejné problémy jako v prvním zápase, a tak jsme je ztratili v koncovkách 22:25 a 21:25. Do třetího setu jsme nastoupili se smečařskou dvojicí Sagy a Mazy a s odhodláním poprat se ještě o vítězství. Koncovku třetího setu získali ve svůj prospěch modřanští hráči po boji poměrem 25:22 a snížili tak stav zápasu na 1:2 na sety. Za stavu 22:24 ve čtvrtém setu se již zdálo, že všechny 3 body zůstanou v Karlových Varech. Vynikající diváci na tribunách povstali a chtěli oslavit vítězství se svým týmem. V tomto okamžiku v sobě našel „modřanský válec“ poslední zbytky pohonných hmot a následující 4 rozehry získal ve svůj prospěch. Set jsme tak pro sebe získali 26:24 a srovnali stav zápasu na 2:2 na sety. Rozhodující 5tý set odehrál „válec“ na výbornou a domácímu Karlovarsku v něm nedal žádnou šanci. Set jsme získali výsledkem 15:6 a v utkání tak zvítězili opět 3:2 na sety. Připsali jsme si důležité 2 body do druholigové tabulky, které nám mohou dodat sebevědomí do následujících zápasů.

V dalším kole přivítá „modřanský válec“ na domácí půdě Falcon arény Dobříš a opět nás nečeká nic jednoduchého. Proto tímto zveme všechny fanoušky modřanského volejbalu do ochozů.

Autor článku: Ing. Jan Bysterský