Modřany vs Chabařovice
Na poslední utkání roku 2016 se na palubovku modřanského válce přijelo podívat družstvo Chabařovic. Modřanští si do tohoto dvoj-utkání dali předčasný vánoční dárek a zařadili na svou soupisku nové libero – Pechyho.

Jako malý zádrhel by se snad mohla jevit skutečnost, že na první zápas dorazil pouze jeden smečař, ale v Modřanech jsou kluci šikovní, co si umí poradit, a tak se na smeč podíval jeden z našich dynamických a šikovných univerzálů.

Do prvního zápasu nastoupil válec bez bázně a hany a po vyrovnané koncovce se radoval z výhry v poměru 26:24. Druhý set byl taktéž vyrovnaný, ale soupeři se v něm dařilo čas od času získat bodík navíc a postupně se propracoval k vítězství 25:21. Do třetího setu domácí poslali mírně obměněnou sestavu, ale to ve výsledku pomohlo spíše soupeři. Do čtvrtého setu, ve kterém Modřany chtěli dokázat, že si rozhodně nějaký ten bodík zaslouží, byl do role spasitele nasazen druhý nahrávač Jedle. V něm domácí statečně drželi krok do stavu 13:15, kdy se Chabařovicím podařil rozhodující 5ti bodový trhák a zápas tak dotáhli do úspěšného konce.

Na druhý zápas se Modřany posílili vánoční atmosférou, panáčkem, hrou stolního fotbálku a dorazivším druhým smečařem. Jak se ukázalo, během mezi zápasové pauzy se z válce stal spíš hranol, protože se na hřišti ne že nerozjel, ale vlastně se ani nedostavil. Soupeři jsme tak dali první vánoční dárek a pravděpodobně nejsnadněji získaný set, co kdy zažil. Druhý set předvedli hráči Modřan zmrtvýchvstání a vyrovnali stav setů na 1:1. Třetí a čtvrtý set pak měli velice podobný průběh, bohužel vždy se špatným koncem pro domácí.

Nakonec můžeme už jen popřát všem krásné prožití vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku.

Autor článku: Lukáš Mazánek (Mazy)